Düğün,Davet,Açılış ve Organizasyon Hizmetleri

Temmuz 24, 2009

Sizin Düğün Hayaliniz hangisi

HAYALİNİZDEKİ DÜĞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN SADECE TIKLAMANIZ YETERLİ

Sizin hayaliniz hangisi?

Hayatınızın en unutulmaz gecesi için hazırlıklara başlamaya hazır mısınız? Önce düğünün mevsimine karar verin, sonra tarzınıza en uygun mekanı seçin. Düğünün konsepti sizi, karakterinizi ve hayat tarzınızı yansıtsın.

Hayatınızdaki en önemli kararı verdiniz. Ama bu sizin için bir dönüm noktası, bu noktadan sonra önünüzde alınacak birçok karar, birçok evet ve hayır olacak. Kimi zaman kendinizi hayal dünyasında hissedeceksiniz, kimi zaman da canınız sıkılacak.

O gece için hazırlıklara başlamadan önce vermeniz gereken ilk karar düğününüzün hangi mevsimde olacağı ve kaç kişinin davetli olacağı olmalı. Kapalı bir mekan, deniz kenarındaki bir otelin iskelesi, ayaklarınızın deniz sularıyla yıkandığı bir kumsal, büyük bir evin bahçesinde sıcak ve samimi bir ortam ya da bir kır düğünü hayali mi kurdunuz? Sizi yansıtan, size özel olanı seçtikten sonra tek yapmanız gereken, bir an önce istediğiniz mekana düğün günü için rezervasyon yaptırmak.

Düğün gecenizi geçireceğiniz mekana kendi kişiliğinizi yansıtmanın binlerce yolu var. O geceyi dostlarınızla birlikte yıllar boyu hatırladıkça mutlu olmanızı sağlayacak binlerce seçenek arasından birkaçını sizler için araştırdık.

1) Balonda düğün

Hayatınızın en güzel gününde mutluluktan uçmak sizce de çılgın bir fikir değil mi? Balonda sevgilinizle baş başa bir düğüne ne dersiniz? Kapadokya’nın büyüleyen güzelliğini gökyüzünden süzülerek izlemek, hayatınız boyunca keşfetmeniz gereken ilk on deneyim arasında. Bu deneyimi hayatınızın aşkıyla paylaşmak ve Kapadokya’nın muhteşem atmosferini düğününüze şahit olarak seçmek, hayatınız boyunca gözünüzün önünden gitmeyecek bir film karesi olacak. 21 yıllık uçuş deneyimine sahip balon pilotu İsmail Keremoğlu tarafından 2005 yılında kurulan Sultan Balloons (www.sultanballoons.com) size bu deneyimi konforlu ve güvenli bir şekilde yaşatmak için her türlü donanıma sahip. 12 ve 20 kişilik iki balona sahip olan firma sayesinde ister baş başa ister en yakın dostlarınız, aileniz ve gökyüzünün şahitliğinde hayalinizdeki çılgın düğünü gerçekleştirebilirsiniz. Aşk sarhoşu olmak için düğün tarihinizi Eylül-Ekim aylarındaki bağ bozumu dönemine denk getirmeyi ihmal etmeyin.

2) Kır düğünü

Yıllarca romantik komedi filmlerinde kırda yapılan düğünleri izleyip hayalini kurduysanız, bunu gerçekleştirmek için en uygun zaman Mayıs-Eylül ayları arasındadır. Yağmurlu bir güne denk gelmemesi gereken bir düğündür. Her tarafı papatyalarla süsleyip papatyalardan oluşan bir duvak takabilir ya da dekorda beyaz orkideler ve uçuşan beyaz tüller kullanarak hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Aydınlatmada kullanacağınız bambu meşaleler de ortama romantizm katacaktır. Doğanın sonsuzluğu, detaylardaki canlı renkler ve ayrıntılar çok sıcak ve eğlenceli bir mekan yaratmanıza yardımcı etmenlerden. Gecenin ilerleyen saatlerinde çıplak ayakla dans edip tüm stresinizi, elektriğinizi atabilirsiniz.

HAYALİNİZDEKİ DÜĞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN SADECE TIKLAMANIZ YETERLİ

 

 

 

3) Kışın yaz düğünü

Aşık olduğunuz insanla bir an önce evlenmek için planladığınız düğün tarihi hayallerinizdeki gibi bir yaz gelini olmanızı engelliyorsa hiç üzülmeyin. Unutmayın biz Türkiye’de kış mevsimini yaşarken Güney Yarımküre’de yaz mevsimi yaşanıyor. Sevgilinizle baş başa ya da davetlilerinizle birlikte sıcak iklimlere bir seyahat düzenleyerek asla akıllardan silinmeyecek bir düğün yaşayabilirsiniz. Deniz kenarında bir kış düğünü sizin için hayal değil gerçek olsun.

4) Teknede düğün

Farklı bir mekan arayanlara cesur bir öneri olan teknede düğün fikri, hayalleriniz denize taşıyor. En güzel gecenize güneşin batmasıyla alev alev olan, yıldızların parlaklığıyla aydınlanan gökyüzü eşlik ediyor. Davetlileriniz Boğazın ve sizin muhteşem güzelliğinizle büyüleniyor. Tek yapmanız gereken hayal etmek, karar vermek ve uygun tekneleri araştırmaya başlamak. Swissotel’in The Istanbul teknesi size hayalinizdeki konforu, atmosferi yaşatacak unutulmaz bir deneyim sunacaktır.

5) Deniz kenarı

Temmuz ya da Ağustos ayında yapılacak bir yaz düğünü hazırlamayı planlıyorsanız, deniz kenarı hem sizin hem de davetlilerinizin rahat olmasını sağlayabilecek bir seçenek. Tercih ettiğiniz mekanın geniş bir iskelesi varsa masaları iskele üzerine yerleştirip çakıl taşlarının üzerine kimin nereye oturacağını gösteren masa kartlarını yazabilirsiniz. Özel bir plajda ayaklarınızın deniz sularıyla yıkandığı bir kumsal düğünü de size unutulmaz bir gece yaşatabilir. Gecenin ilerleyen saatlerinde plajda ateş yakabilir, çıplak ayaklarla sabaha kadar dans edebilirsiniz. Dekor olarak mavi beyaz renkler kullanarak sadeliği ön plana çıkarıp çiçek yerine gerçek mercanlarla süslenmiş sofralar ve kumların üzerine yerleştirilmiş rengarenk minderler davetlilerinizin yorgunluklarını muhteşem deniz manzarası karşısında atmasını sağlamak için unutulmaz olabilir. Davetlilerinize midye kabukları içinde küçük hediyeler sunabilir, gecenin ilerleyen saatlerinde herkesin rahat dans edebilmesi için renkli plaj terlikleri dağıtabilirsiniz. Deniz kenarında yapılacak bir düğünün hayalini kuruyorsanız sabaha kadar dans edebilmek için siz de düz ayakkabılar giymeyi ihmal etmeyin.

6) Ortaçağdan kalma düğün

Eski çağlardan kalma, tarih kokan bir düğün mü istiyorsunuz? Öncelikle düğünü gerekleştirmek için antik detaylara sahip bir mekan seçmelisiniz. Örneğin bir şato, şarap mahzeni, sanat galerisi, tiyatro salonu ya da özel temaya sahip bir bar ortamı davetlilerinizin kendilerini bambaşka bir dünyada hissetmelerini sağlayacaktır. Dekorda dore ve beyaz renkler kullanabilirsiniz. Aydınlatma olarak kullanacağınız meşaleler dikkat çekici olabilir. İhtişamlı bir gelinlik ile eski çağlardan gelen tanrıçalar gibi olabilirisiniz. Gece için hazırlanan ateş gösterileri de davetlilerin ilgisini çekecektir.

HAYALİNİZDEKİ DÜĞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN SADECE TIKLAMANIZ YETERLİ

7) Yurtdışında düğün

Yurtdışında evlenmenin bir çok yolu var. Kimileri konsolosluklarda, kimileri Hawaii kumsallarında veya Paris, Roma gibi Avrupa’nın görkemli şehirlerinde evleniyor. Sizin de hayalinizdeki ülkede evlenmeniz hiç zor değil. İsterseniz resmi nikahınızı Türkiye’de yapıp düğününüzü yurtdışında yapmayı da tercih edebilirisiniz. Böylece yurtdışındaki konsolosluklarda yapılacak bir nikah için hazırlamanız gereken resmi belgelerden kurtulmuş olursunuz. Hayallerinizdeki düğünü gerçeğe dönüştürmek için tek yapmanız gereken hazırlıklara planladığınızdan daha önce başlamak. Davetlilerinizin düğüne katılabilmek için vize almak gibi gerekli hazırlıkları zamanında tamamlayabilmesi için düğün tarihini ne kadar önceden belirlerseniz o kadar iyi olur. Özellikle davetlilerinizle birlikte kalacağınız bir otel ayarlamanız çok önemlidir.

BU KONULARA DİKKAT!

 

Davetliler: Eğer aile, iş çevresi, okul arkadaşları gibi değişik çevrelerden davetlileriniz olacaksa uç konseptte düğünlerden kaçının. Herkesi memnun edebilecek bir ortam hazırlamak zordur. Klasik fakat kişisel özelliklerinizi ön plana çıkaran bir gece hazırlamak sizin için daha uygun olacaktır. Aklınızdan çıkarmayın, o gün sadece kendinizi ön planda tutmalısınız!

Mekan: Bazı mekanlar planladığınız gece için mükemmel olabilir fakat bu mekanlarda öncelikle ses ve ışık düzenlemelerine dikkat etmelisiniz. Özel dekorlar yerleştirebilmek için izin almanız gerekir. Düğününüzü gerçekleştireceğiniz mekanı dans pistinden tuvaletlerine, en ufak detayına kadar incelemelisiniz. Kötü bir sürprizle karşılaşmamak için rezervasyon yapmadan önce mutlaka planlarınızı detaylı bir şekilde mekan işletmecisiyle konuşun.

Müzik: Misafirleri heyecanlandıran, yemek sonrası piste iten, düğünün eğlenceli geçmesini sağlayan en önemli detay müziktir. Fakat herkesin ayrı bir müzik zevki olduğunu unutmayın. Geceye yemeğe eşlik edecek hafif veya klasik bir müzikle başlayıp ilerleyen saatlerde her türlü zevke hitap edecek tarzda müzik çalınabilir. Aile büyüklerinin hoşuna gidecek vals, tango, rock’n roll veya cha cha; gençlere hitap etmek için de house, club, trance ve Türkçe şarkılar çalınabilir. Tabii sevgilinizle size özel parçalardan oluşan bir liste oluşturmayı da unutmayın. Canlı müzik istiyorsanız bir sanatçı ya da orkestrayla anlaşmakta geç kalmayın.

HAYALİNİZDEKİ DÜĞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN SADECE TIKLAMANIZ YETERLİ

BÜTÇE ÖNEMLİ!

 

Evlenme yaşının 30’lara çıkmasıyla birlikte artık birçok çift kendi düğün masraflarını en azından bir bölümünü karşılayabilecek durumda. Fakat bu masrafları karşılayamayanlar ya da düşük bir bütçeye sahip olanların imdadına özellikle Avrupa’da sponsor firmalar yetişiyor. Bu uygulama, çiftlere hayalini kurdukları gibi bir düğünü oldukça hesaplı fiyatlara çıkartırken işletmelere de yeni müşterilere ulaşma imkanı sunuyor. Örneğin, sponsor organizasyon firmasının logosu, düğün resimlerinin ya da videosunun bir köşesinde görünürken düğün sırasında davetliler önünde sponsor firmaya teşekkür ediliyor. Bu firmalar, kartvizit ya da broşürlerini düğün masalarına bırakabiliyorlar.

HAYALİNİZDEKİ DÜĞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN SADECE TIKLAMANIZ YETERLİ

Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: