Düğün,Davet,Açılış ve Organizasyon Hizmetleri

Ağustos 19, 2009

DÜĞÜN MÜZİĞİ ÖRNEKLERİ

 

DÜĞÜNÜNÜZ İÇİN İYİ BİR MÜZİK GRUBUNAMI İHTAYICINIZ VAR BULDUNUZ LÜTFEN TIKLAYIN….

Eşinizle beraber gözler önüne ilk çıktığınızda duygusal müzik mi çalacak, yoksa hareketli müzik mi? Seçeceğiniz müzik, düğününüzü tamamlayan en önemli unsurlardan birisidir.
Hangi liste grubunun ne zaman çalacağına karar verin. Düğün müziğini hem kendinizin, hem de davetlilerinizin zevkine hitap edecek şekilde belirleyin. Fakat seçeceğiniz müziğin sizin kişiliğinizin göstergesi olacağını unutmayın. Düğün sırasında kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız müzik planlamasına titizlik gösterin.

Düğün töreninizi müzik açısından altı bölüme ayırabiliriz:

Açılış Müziği: Davetlilerin masalarına yerleşirken veya yarım saat öncesinden çalmaya başlayan fondaki müziktir.Genellikle enstrümantal tercih edilir.Kimi düğünlerde solo bir şarkıcının da bu işi üstlendiği görülmüştür. Açılış müziği bittikten sonra küçük bir sessizliğin olmasını sağlarsanız konuklar düğünün başlama sinyalini almış olacaktır.

Açılış Müziğine Örnek: .

“All I Ask Of You” Phantom of the Opera, (Andrew Lloyd Webber)
“Truly” (Lionel Richie)
“Awake My Heart with Gladness,” (Flor Peeters)
“Oh! You Pretty Things” (David Bowie)

Giriş Müziği: Tüm davetliler yerleşmiş ve giderek yükselen bir uğultu kulaklarınızı çınlatmaya başlamıştır. Bu sizin en heyecanlı dakikanızdır. Eşinizin elini sıkıca tutacak ve kalp atışlarınızın arttığını hissedeceksiniz. Davetlilerinizin bakışları arasında, eşinize “evet” diyeceğiniz masaya oturmadan önceki en tatlı heyecandır ve göz açıp kapayıncaya kadar çabuk geçecektir. Girişten masaya oturana kadar geçen süreyi iyi hesaplayıp buna göre bir müzik seçmelisiniz. Çünkü yürümeniz bittikten sonra müziğin yarıda kesilmesi hoş olmayacaktır. Giriş müziği hayatınızın sonuna kadar kulağınızda çınlayacaktır.

Giriş müziğine Örnek:

“Wedding March” (from A Midsummer Night’s Dream), (Felix Mendelssohn)
“Spring,” Allegro, (from The Four Seasons), (Antonio Vivaldi)
“Air on the G String” (Johann S. Bach)

Başbaşa Dans: Artık evlisiniz ! Kendinizi eşinizin kollarında bulduğunuz bu an hayatınızın en mutlu anı. Daha önceden belirlediğiniz dans müziğinde tüm duygularınızın yoğunlaştığını hayat arkadaşınızın gözlerinin içine bakarak hissedeceksiniz. Aynı zamanda tüm bakışlar gene üzerinizde olacak ama heyecanınızdan dolayı hiçbir şeyin farkında olmayacaksınız. Eşinizin ayakları sizinkilerle uyumlu bir şekilde, davetlilerinizin bakışları arasında hareket ederken bir peri masalında olduğunuzu hissedeceksiniz. Tebrikler !

Başbaşa Dans müziğine örnek:

“Falling in love” Elvis Prestley
“Eternal Flame” Bangles
“My Endless Love” Lionel Richie
“Autum Leaves”

Eğlence Müziği: Listenizde son zamanlarda radyolarda duyduğunuz popüler müzikler, klasikleşmiş dans parçaları ve memleket müzikleri olacaktır. Dilediğiniz kadar dans edip eğlenebilirsiniz. Konuklarınızla ilk yakınlaşmaları eğlence müziğiyle yapacaksınız. Sizinle dans etmek isteyen birçok kişi olacaktır. Öncelikle anneniz, babanız, çoşkunuza katılmak isteyecek aile büyükleriniz…Bu zamana kadar olan hazırlığınızın tüm stresini yorgunluğunu üzerinizden atın ve dans edin. Gece sizin!

Eğlence Müziğine Örnek:

“La İsla Bonita” Madonna
“Can’t Take My Eyes Of You”
“I Wıll Survive” Gloria Gaynor

Pasta Müziği: Pastanızı başbaşa keserken çalan müziktir. Hatta pasta içeri girerken başlar ve sonrasında çiftin dans etmesine kadar sürer. Eşinizle ortaklaşa tutacağınız pasta bıçağını, pastanın üzerinde gezdirirken çalan müzikle beraber ortaya çok hoş bir görüntü çıkacaktır. Pasta müziğinin hareketli olması gerekir. “Düğün bitti ama bizim çoşkumuz hala devam ediyor.” dedirtecek bir müzik seçimi yerinde olacaktır.

Pasta Müziğine Örnek:

“Madly Deeply Truly” Savage Garden
“Always” Jon Bon Jovi”
“Pachabel” Mozart

Final Müziği: Final müziğinde de tercih size kalmış. Dans pistinde çiftlerin oluşacağı romantik müziklere geçebilirsiniz. Gecenin ortalarındaki haraketli müzikler yerini temponun biraz daha düştüğü duygusal şarkılara bırakacaktır. Müzik ritimlerinin yavaşlaması misafirlerinize “Biz artık gidiyoruz” dediğinizi gösterir. Hayatınızın en mutlu gününü anılara bırakacağınız ilk dakikaları, hiçbir zaman unutmayacaksınız.

Final Müziğine Örnek:

“Chan Chan” Buena Vista Social Club

Elbette size yukarıda tavsiye ettiğimiz bu müzik sıralamasını uygulamak zorunda değilsiniz. Önemli olan kendinize karşı dürüst olmanızdır. Aklınızdan geçen tüm orjinal fikirlere açık olun. Hiç kimse planlarınıza karşı çıkmayacaktır. Unutmayın ki bu, sizin partiniz sizin düğününüz.

Ayrıca İlk Dansınız İçin En Güzel Dans Müzikleri sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

DÜĞÜNÜNÜZ İÇİN İYİ BİR MÜZİK GRUBUNAMI İHTAYICINIZ VAR BULDUNUZ LÜTFEN TIKLAYIN….

Etiketler : Düğün Müziği, Evlilik Müzikleri , Dans Müzikleri , Gelin Damat Müziği, Dans Müziği , Romantik Müzikler , Düğün Gecesi Müziği , Düğün Dans, İlk Dans, ilk Dans, Nişan Müziği , Nikah Müziği.

Reklamlar

2 Yorum »

 1. ya şu koskoca nette 2 taneden fazla giriş müziği yok neden isim yerine yazdığınız müziklerinde dinlenmesini sağlayan bi sistem kurmuyorsunuz ya bana giriş müzkleri lazım dinlicek sitede yok yardımmmm

  Yorum tarafından aslı — Eylül 3, 2009 @ 12:15 pm

  • merhaba
   malasef şarkıları yayınlayamıyoruz biliyorsunuz yeni çıkan kanunlar bunu tamamen yasakladı .Ancak en iyi düğün müziklerini ve şarkılarını kendi düğün müzik gurubumuzun demolarından dinleyebilirsiniz. size linkini vereyim http://www.auroorganizasyon.com

   Yorum tarafından vague76 — Eylül 3, 2009 @ 9:26 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: