Düğün,Davet,Açılış ve Organizasyon Hizmetleri

Ağustos 19, 2009

DÜĞÜN MÜZİĞİ SEÇİMİ

 DÜĞÜNÜNÜZ İÇİN İYİ BİR MÜZİK GRUBUNAMI İHTAYICINIZ VAR BULDUNUZ LÜTFEN TIKLAYIN….

Gelin ve damadın giriş müziği, ilk dans ve pasta kesiminde çalınacak müzik, düğün merasimi için seçmeniz gereken üç ana müziktir.

Düğünün heyecan verici ilk anı, gelin ve damadın salona girişi ve ilk dansın başlamasıdır. Yüksek sesle çalınan giriş müziği davetlilerin de heyecanını arttıracak ve tüm dikkatlerini sizin üzerinize çekecektir. İçeriye adım attığınızda başlayacak bu yüksek ritimli müzik, konukların alkışları arasında yapacağınız giriş için önemli bir adımdır. Giriş müziğinin hemen ardından bizim şarkımız dediğiniz ve ilk dans müziği olarak ömür boyu her duyduğunuzda, ilk kez dans ediyormuşçasına heyecana kapılacağınız müziği seçmek de size düşüyor.

İlk dans için hem sizin hem de konuklarınızın ruhunun derinliklerine işleyecek müziği seçmelisiniz. Bu yüzden seçimi çok iyi yapmalısınız. Davetlilerin gülümseyen belki de imrenen bakışları arasında yapacağınız ilk dans, size eşlik edecek müzik ile birlikte unutulmaz olmalı… Müzik seçiminde, eşinizle birlikte dans ritimlerini uydurabileceğiniz bir tınıyı yakalamaya dikkat edin. Bunun için önceden farklı müzikler eşliğinde deneme dansları yapabilirsiniz. Bu şekilde ritimlerinizi kontrol etmeyi ve kendinizi müziğin akışına bırakmayı sağlamış olacaksınız.

Eğer düğününüz şık bir mekânda ve yemekli olacaksa klasik müzik, öncelikli tercihleriniz arasında yer alabilir. Bunun yanında yapacağınız dansa bir anlam ve çift olarak birlikte olma ruhunu yansıtmak için tercih edebileceğiniz vals ve tango müzikleri de modern, şık bir düğün ortamının oluşmasına katkı sağlayacaktır. Genç konukların yoğun olduğu törenler için yabancı şarkılar, pop ya da jazz müzik, ortamı daha hareketli ve çekici kılacaktır. Özel olarak anlaştığınız bir müzik grubu varsa onların repertuarındaki parçalar arasından düğününüze, düğünün yapıldığı mekâna ve konsepte uygun parçayı seçmeye çalışın. Müziğin, törenin temasını ve sizin tarzınızı yansıtacağını da unutmayın. Ayrıca ruhunuzdaki inceliği ve bir o kadar da sadeliği yansıtan romantik şarkılar, ilk dansın size özel oluşunu vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Pasta kesiminde, heyecanın doruğa ulaştığı bu anı ölümsüzleştiren şarkılar genel olarak hareketli, enerjinin yüksek tutulduğu ritimli şarkılar olmalıdır. 
Müzik eşliğinde eğlenen konuklarınızın, müziği ne kadar beğenirlerse düğününüzü de o kadar beğenip unutulmaz bulacaklarını hatırlatalım… Müziğin, konuklarınızın kültürel yapısına ve mekânın niteliğine uygun olmasına dikkat etmek, düğünden ayrılacak konukların memnuniyetini pekiştirecektir. Müzik seçiminde zorlanan çiftlere, düğünün yapılacağı mekândaki yetkililer de yardımcı olabilir ve bazı örnekler sunabilirler. Bunları da göz önünde bulundurmakta fayda var. İyi seçilmiş müziğin, eğlencenin boyutuna yapacağı katkıyı unutmamak gerekir.

Düğün günü dinleteceğiniz giriş, ilk dans ve pasta müzikleri için düğün öncesinde hazırladığınız CD veya kaseti, bu işle uğraşan müzik ekibine teslim edebilir ve müziklerin hangi özel anlar için kullanılacağını belirtebilirsiniz. Müzik seçiminde en önemli nokta, davetlilerin sıkılmayacağı ritimler sunmaktır. Bu nedenle davetlilerin yaş ortalaması tahmin edilirse buna göre müzikler seçmek eğlenceyi de en üst düzeyde tutacaktır. Türkçe ve yabancı müziğin nostaljik şarkıları da gecenize renk katabilir.
Gecenin başında, giriş ve ilk dans müziğinde biraz daha romantik parçalar tercih edilirken, ilerleyen saatlerde hareketli müzikler çalmak geceye renk katacaktır.
 DÜĞÜNÜNÜZ İÇİN İYİ BİR MÜZİK GRUBUNAMI İHTAYICINIZ VAR BULDUNUZ LÜTFEN TIKLAYIN….
Düğün Hazırlıkları
MERYEM YAĞIZ
Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: